İlk Adım Spor Kulübü

Basketbol Okulu

İlk Adım Spor Kulübü olarak sektördeki 23 yıllık tecrübemiz ile 5-17 yaş arasında temel basketbol eğitimi ve altyapı takım çalışmalarını kapsayan basketbol kursları düzenlemekteyiz. Basketbol kursumuzdaki temel amaç; sporu küçük yaşlarda çocuklarımıza sevdirerek, sporcu zekâsı ve disiplini ile büyüyen, sağlıklı ve özgüvenli yeni nesiller yetiştirmesine katkı sağlamaktır.

Basketbol okulumuzda antrenman yapan sporcularımız sezon boyunca çeşitli turnuvalar, hazırlık maçları ve çeşitli spor organizasyonlarında tecrübe kazanırlar. Bu maçlarda amaç takım ruhunun ve mücadele gücünün yakalanmasıdır.

Çalışmalarımız  kış sezonunda haftasonu, yaz döneminde ise haftaiçi sporcularımızın kalan okul ve kurs programlarını uygun olarak düzenlenmektedir.

Her grubun çalışma süresi 1 saattir ve her grup en az 2 antrenör eşliğinde çalışmalarını sürdürür.

5-17 yaş arası kız-erkek tüm çocuklarımıza hitap eden basketbol okulumuz, Antalya’nın Döşemealtı, 100.yıl ve lara bölgelerinde bulunan kampüslerinde aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Antalya’da yaşayan ve basketbolu önemseyen, gelecekte kulüp ve okul takımlarında başarılı basketbol kariyeri yapmak hedefinde olan sporcu adaylarımızı kulübümüze katılmaya davet ediyoruz.